Kaz yağı

Kaz yağı

5,39 TL
İndirimli 5,39 TL
5,12 TL (%5.00 havale indirimi)
Kategori: Kars Kazı, Kaz Yağı
Stok Kodu: BJTWAJV8
Fiyat: 4,99 TL + KDV
Adet:
Seçenekler:
250 Gr500 Gr
Ürün stokda bulunmamaktadır.

Kazın iç ve etek yağlarının eritilmesiyle elde edilmektedir. Rengi, kokusu ve kendine has tadıyla çok nefistir.

Kaz üreten köylülerin kışlık tedarikleri arasında yer alır.Her bir kazdan kazın ırkına,beslenme durumuna ve büyüklüğüne göre  200-400 gram arasında yağ elde edilir.  Kasım –Aralık aylarında kesilen kazların tüyleri temizlendikten sonra boyun, etek ve iç yağları alınarak eritilir ve süzüldükten sonra kavanozlara veya çinko kaplara doldurularak kışın tüketilmek üzere kilere kaldırılır.
Ürünümüz ayrıca başka üreticilerden tedarik edilmemekte,Mağazamızın bizzat kontrolünde ve gözetiminde kesilen kazlardan özenle çıkarılmaktadır. Kokusu ve lezzeti ile iştah açıcı özelliği olan kaz yağı özellikle patates kızartmasında kullanılır ve mükemmel sonuç verir. Kaz yağı ile yapılan patates kızartmasının tadına doyum olmaz.Özellikle Trakya bölgesinde böreklere kaz yağı konulmaktadır. Eritilerek dondurulan kaz yağı aylarca derin dondurucuda muhafaza edilebilir. Soğuk kış aylarında enerji veren ve soğuktan koruyucu özelliği olan kaz yağı en çok tercih edilen yöresel ürünler arasında yer almaktadır.
Avrupa aşçıları kaz yağını yeniden keşfetmişler yağın yanmaması nedeniyle özellikle fırın yemeklerinde kaz yağını yeniden kullanmaya başlamışlardır.
Uyarı:Kolesterol düzeyi yüksek olduğundan kolesterol diyeti olanların dikkatle kullanmaları ve doktoruna danışması önerilir.

Son zamanlarda kaz yağının romatizmaya iyi geldiği yönünde bazı basın yayın organlarında haberler yayınlanmakta bu konuda Mağazamızın görüşünü okumak için lütfen tıklayınız
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 4
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Bu ürünle birlikte alınması tavsiye edilen ürünler

Fiyat : 6,99 TL + KDV

7,55 TL Kdv Dahil

Fiyat : 5,99 TL + KDV

5,82 TL Kdv Dahil  

Fiyat : 6,99 TL + KDV

7,55 TL Kdv Dahil

Fiyat : 6,99 TL + KDV

7,06 TL Kdv Dahil

Kapat
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.